Wielkopolska: Policja szuka kierowców, którzy ucierpieli podczas pościgu za kradzionym samochodem

kolizja fot. policja Gniezno

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach drogowych, do których doszło 24 czerwca około południa na drodze S5 między zjazdem Pobiedziska/Kapalica a Gnieznem.

Przypomnijmy: 24 czerwca gnieźnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że trasą S5 w kierunku Gniezna funkcjonariusze z Poznania prowadzą pościg za Audi Q5, który łamie przepisy drogowe wyprzedzając inne samochody pasem zieleni. Kierowca samochodu kilka razy nie zapanował nad autem i uderzył w barierki ochronne, ale mimo tego i mimo policyjnych sygnałów do zatrzymania się jechał dalej, po drodze taranując dwa pojazdy.

Sprawca kontynuował ucieczkę aż do Woźnik, gdzie porzucił uszkodzony pojazd i uciekał dalej na piechotę. Funkcjonariusze zauważyli ukrywającego się mężczyznę w zbożu i zatrzymali po krótkim pościgu. Okazało się, że audi zostało ukradzione w Niemczech, a 39-letni mieszkaniec Torunia, który prowadził samochód, usłyszał zarzut paserstwa i niezatrzymania się do kontroli drogowej. 26 czerwca Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Teraz policjanci szukają dwóch kierowców, których samochody uszkodził kierujący Audi Q5 uciekając przed policyjnym pościgiem.

Policjant Wydziału kryminalnego zajmujący się sprawą asp. szt. Marcin Bednarek prosi teraz właścicieli dwóch samochodów biorących udział w kolizjach o kontakt osobisty lub telefoniczny 47 77 21 283, dyżurny gnieźnieńskiej policji 47 77 21 211.

Podziel się: