Wielkopolska: Podziękowania dla policjanta. „Byłem w szoku!”

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wpłynęły podziękowania dla jednego z funkcjonariuszy. Ich autor przyznaje się do wykroczenia i twierdzi, że był w szoku widząc, jak na jego wykroczenie zareagował policjant.

Podziękowanie opublikowała Komenda Powiatowa Policji w Kępnie, a ich autor opisuje zdarzenia z 30 września. Czekał wówczas na żonę i z tego powodu zaparkował auto przy kościele św. Marcina w Kępnie, w niedozwolonym miejscu – choć doskonale wiedział, że nie powinien tam parkować.

Czekając na żonę załatwił kilka swoich spraw w pobliskim banki i na poczcie. Już miał nadzieję, że mu się upiecze, gdy zauważył go funkcjonariusz policji patrolujący ten rejon.

Autor listu już się nastawił na wysoki mandat, bo zdawał sobie sprawę z tego, że złamał przepisy. Ale policjant zareagował nietypowo.

„Pan Policjant, po wstępnej rozmowie i weryfikacji, pouczył mnie i ostrzegł, że jeżeli jeszcze raz zdarzy się taka sytuacja, to wymierzy mi mandat” – opisuje zdarzenie. – „Byłem w szoku! Cały czas mówią, że Policja ratuje budżet i napier….a te mandaty na prawo i lewo. Byłem przygotowany na przyjęcie mandatu. A pan policjant mnie pouczył, ostrzegł i życzył wszystkiego najlepszego. I tak małymi kroczkami powoli odbudowuje się autorytet policji!”.

Autor na koniec listu życzył wszystkim policjantom w kraju, by zachowywali się tak profesjonalnie jak funkcjonariusz z Kępna.

„Podziękowania to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych momentów w trudnej służbie policyjnej, zwłaszcza gdy sprawca wykroczenia dostrzega zaangażowanie mundurowego i jego empatyczne podejście do każdego człowieka” – podsumowują kępińscy policjanci.

 

Podziel się: