Wielkopolska: Podtopienia i zalania w całym regionie

Ponad 100 razy interweniowali wielkopolscy strażacy z powodu zalanych domów, piwnic czy powalonych drzew. To efekt ulewnego deszczu i silnego wiatru, które niż Daniel przyniósł nad Wielkopolskę.

Najwięcej zgłoszeń strażacy odebrali na południu regionu – w powiecie poznańskim i samym Poznaniu interweniowali 18 razy. Głównie były to podtopione piwnice, domy czy powalone drzewa. W żadnym z wydarzeń nikt nie ucierpiał.

Zalań i podtopień można się spodziewać także i dziś – synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu, dodatkowo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla zlewni Prosny.

W wyniku występowania intensywnych opadów deszczu, w zlewni Prosny dziś będą występować wzrosty stanów wody do strefy stanów wysokich. Możliwe lokalne przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Na szczęście deszcz – co prawda tylko na kilka godzin – przestanie dziś padać około godziny 18.00 i nawet wyjrzy słońce. Niestety, jutro po południu rozpocznie się kolejna seria opadów deszczu.