Wielkopolska: Podejrzany o pobicie kobiety. Policjanci zatrzymali go już po kilku godzinach

policja fot. Sławek Wąchała

41-letni obywatel Ukrainy decyzją sądu spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Jest podejrzany o brutalne pobicie pracownicy jednego z leszczyńskich pubów i kradzież pieniędzy z kasy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 października, jak informuje Komenda Miejska Policji w Lesznie.
– Wieczorem do leszczyńskiego pubu mieszczącego się w centrum miasta przyszedł klient, który przez kilka godzin spożywał alkohol oraz korzystał z maszyn do gry – wyjaśnia Monika Żymełka z biura prasowego leszczyńskiej policji. – Około północy mężczyzna chciał uregulować swój rachunek, proponując płatność kartą, choć doskonale wiedział, że w tym miejscu nie ma takiej możliwości.

Gdy pracownica pubu przypomniała mu o tym, że w pubie nie można płacić kartą, mężczyzna wszedł za ladę i kilkakrotnie uderzył kobietę pięścią w twarz oraz głowę, a później zaciągnął na zaplecze i dotkliwie pobił oraz pokopał. Na koniec ukradł z kasy 5 tysięcy złotych i wyszedł.

Pobita pracownica powiadomiła o wszystkim policję, a sama, ze względu na obrażenia, trafiła do leszczyńskiego szpitala. Tymczasem policjanci już po kilku godzinach zatrzymali podejrzanego o ten rozbój 41-letniego obywatela Ukrainy.
– Podczas przeszukania wynajmowanego przez niego pokoju policjanci znaleźli gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych, którą zabezpieczono do sprawy – mówi Monika Żymełka. – Śledczy ogłosili napastnikowi zarzut dokonania poważnego przestępstwa, rozboju. Podejrzany, przesłuchany w obecności tłumacza, złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec sprawcy przestępstwa najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 41-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Podziel się: