Wielkopolska: Podejrzany o pobicie dwóch kobiet trafił do aresztu

policja fot. Sławek Wąchała

31-letni mieszkaniec Pleszewa jest podejrzany o pobicie dwóch kobiet. Pleszewscy policjanci zatrzymali go, a sąd zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia na ul. Św. Ducha w Pleszewie, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie. Dwie mieszkanki gminy Pleszew w wieku 57 i 59 lat bez żadnego powodu zostały kilkukrotnie uderzone w twarz przez napastnika, który zaraz po tym uciekł. Kobiety powiadomiły policję.

„Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni” – informuje KPP w Pleszewie. – „Szybko ustalili dane mężczyzny, odpowiedzialnego za to zdarzenie. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Pleszewa. Mężczyzna doskonale jest znany organom ścigania. Był już karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i mieniu. Ma na swoim koncie uszkodzenie mienia, kradzieże i groźby”.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów 26 sierpnia i osadzony w policyjnym areszcie. „Usłyszał zarzuty, dotyczące spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” – informuje policja. – „Następnego dnia Sąd Rejonowy w Pleszewie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pleszewie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 31-latkowi, za te czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech”.