Wielkopolska: Podejrzani o napad na 76-latka. Policja szuka trzeciego uczestnika napadu

policja fot. Sławek Wąchała

Na 3 miesiące do aresztu trafili 39-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna podejrzani o rozbój na starszym mężczyźnie, kradzież, uszkodzenie mienia i groźby karalne. Policja szuka trzeciego uczestnika napadu.

Wszystko wydarzyło się 14 sierpnia po godzinie 18.00. Jak ustalili tureccy policjanci, 39-latka, 45-latek i trzeci, nieustalony sprawca, na ul. 650-lecia dokonali rozboju na 76. letnim mieszkańcu miasta Turku.

„W trakcie policyjnych czynności ustalono, że w/w osoby, używając przemocy i grożąc śmiercią, zażądali od jadącego rowerem mężczyzny pieniędzy, po czym dokonali kradzieży torby z zakupami. W opisanym rozboju uczestniczył trzeci nieustalony dotąd mężczyzna” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku. – „Tego samego dnia w/w kobieta trzymając scyzoryk groziła pozbawieniem życia i zdrowia 18. letniej kobiecie, która w obawie, że groźby te mogą zostać spełnione schroniła się w pobliskim sklepie. W tym czasie sprawczyni dokonała uszkodzenia drzwi sklepu powodując straty w wysokości 1000 złotych”.

Sąd Rejonowy Turku na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obojga na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Policja pracuje nad ustaleniem tożsamości trzeciego sprawcy rozboju na ulicy 650-lecia.

Policjanci proszą wszystkich świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny i kontakt w tej sprawie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Turku pod nr tel. 47 77 37 200 lub naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku 47 77 37 271.