Wielkopolska: Podejrzani o kradzieże w Polsce i Niemczech zatrzymani

skradzione pojazdy fot. policja Piła

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże pojazdów. Znaleźli także 5 motocykli i 2 quady skradzione w Polsce i Niemczech.

14 lipca pilscy policjanci otrzymali informację o kradzieży czterech specjalistycznych przyczep przystosowanych do przewozu łodzi oraz motocykli z terenu jednej z pilskich firm. Funkcjonariusze pionu kryminalnego rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie i udało im się ustalić potencjalnych sprawców kradzieży.

„11 sierpnia podczas realizacji przeprowadzonej na terenie województwa zachodniopomorskiego kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 27 do 43 lat, którzy wspólnie dokonali kradzieży specjalistycznych przyczep z terenu pilskiej firmy” – poinformowała KPP w Pile. – „Policjanci sprawdzili również dokładnie posesję oraz jej okolicę i ujawnili w ten sposób pojazd marki Mercedes, którym sprawcy dokonywali kradzieży oraz 5 motocykli i 2 quady pochodzące z przestępstw dokonanych na terenie Polski oraz Niemiec”.

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak to nie koniec sprawy – śledczy podkreślają, że dochodzenie trwa, a przestępstw, za które odpowiedzialni są zatrzymani, może być znacznie więcej.

Na razie wszyscy podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym, a jeden z nich trafił do aresztu, ponieważ był również poszukiwany do odbycia kary 257 dni pozbawienia wolności.