wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska. Pociągi na trasie Poznań – Gniezno będą jeździć szybciej

Mimo zakończonego niedawno remontu trasy między Poznaniem a Gnieznem, która miała pozwolić pociągom jeździć z prędkością do 130 km na godzinę – pociągi jeżdżą tu znacznie wolniej. Jednak planowana wymiana rozjazdów na stacji Pobiedziska ma poprawić sytuację.

Jak informuje rynek-kolejowy.pl, rozjazdy na linii nr 353 między Gnieznem a Poznaniem mają być wymienione już w ciągu kilku najbliższych miesięcy i wtedy pociągi znów zaczną kursować z rozkładową prędkością, czyli 130 km na godzinę. Obecnie jeżdżą wolniej, do 100 km. Wymiana rozjazdów, jak informuje PKP PLK, ma nastąpić między lipcem a październikiem tego roku. Prace zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy, choć w tym czasie ruch pociągów zostanie utrzymany. To dlatego wybrano na te prace termin wakacyjny, gdy obłożenie pociągów jest mniejsze.

Dzięki modernizacji linii kolejowej do Gniezna podróże koleją do Poznania, gdzie pracuje i uczy się wielu mieszkańców miejscowości położonych na tej trasie zyskały na popularności – bo jedzie się znacznie krócej. Do porannych pociągów w stronę Poznania Już w Pobiedziskach, nie mówiąc o Biskupicach albo Kobylnicy, już trudno wsiąść. Jednak to linia warta także jako podstawowy korytarz pasażerski z Poznania do Trójmiasta i Olsztyna, doskonale sprawdziła się także jako trasa zastępcza do Warszawy, gdy remontowano główną magistralę E20.

Strona głównaWiadomości Gniezno / WrześniaWielkopolska. Pociągi na trasie Poznań - Gniezno będą jeździć szybciej