Wielkopolska: Pijany policjant za kierownicą. Trafił na kontrolę drogówki

alkomat fot. policja Szamotuły

Kaliscy funkcjonariusze podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali osobowe audi. Mężczyzna za kierownicą „wydmuchał” ponad promil alkoholu. Okazało się, że to policjant z garnizonu łódzkiego.

Do zdarzenia doszło 21 września około godziny 4.30. Jak informuje portal „Fakty Kaliskie”, policjanci kontrolowali wtedy przejeżdżających ulicą Łódzką w Kaliszu i zatrzymali też 41-letniego kierowcę samochodu marki Audi A3.

Jak powiedziała portalowi st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, w organizmie zatrzymanego kierowcy stwierdzono ponad promil alkoholu. W dodatku okazało się, że to policjant z garnizonu łódzkiego.

Funkcjonariusze zatrzymali policjantowi prawo jazdy, powiadomili też o sprawie jego przełożonych. Mężczyzna został zawieszony w czynnościach służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz administracyjne w kierunku wydalenia ze służby. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu stanie przed sądem. Grożą mu dwa lata więzienia.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)