Wielkopolska: Pijany mąż znęcał się nad żoną. Interweniowała policja

policja fot. Sławek Wąchała

Mieszkanka gminy Łubowo wezwała policję, by poprosić o ochronę przed mężem. 36-latek awanturował się i nie przestrzegał sądowego zakazu zbliżania. Miał 2,5 promila alkoholu. Grozi mu nawet 7 lat więzienia.

Interwencja miała miejsce 8 lipca na terenie gminy Łubowo. Mieszkanka gminy poprosiła o pomoc policjantów z tamtejszego posterunku, ponieważ jej pijany 36-letni mąż bez powodu wszczął awanturę i nie stosował się do sądowego zakazu zbliżania.

Funkcjonariusze podjęli interwencję i sprawdzili stan mężczyzny: w organizmie miał 2,5 promila alkoholu.
„W związku z podejrzeniem stosowania przemocy fizycznej i psychicznej agresor został odizolowany od swojej rodziny” – informują gnieźnieńscy policjanci. – „Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad żoną do którego się przyznał. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego miesięczny areszt”.

36-latek już wcześniej był karany za znęcanie się nad rodziną, w związku z tym teraz może mu grozić kara nawet do 7,5 roku więzienia.

„Wobec osób stosujących przemoc domową mundurowi z Gniezna egzekwują zasadę ZERO TOLERANCJI” – podsumowują policjanci. – „Funkcjonariusze zawsze będą stać bo stronie ofiar i udzielą im niezbędnej pomocy”.

Podziel się: