Wielkopolska: Palił się dach piekarni! Ewakuowano pracowników

Straż Pożarna Fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Zastępy straży pożarnej z Gniezna, Mieleszyna, Ułanowa i samego Kłecka gasiły pożar piekarni w Kłecku. Ogień zaczął się na poddaszu, z budynku trzeba było ewakuować pracowników i wynieść już upieczony chleb.

Około godziny 17.00 w niedzielę, 17 lipca, w piekarni w Kłecku zauważono pożar poszycia dachowego. Jak informuje Głos Wielkopolski, natychmiast wezwano strażaków, a ponieważ ogień rozprzestrzeniał się szybko, ewakuowano pracowników, a także upieczony już chleb, żeby go uchronić przed spaleniem.

Strażacy z JRG Gniezno, OSP Mieleszyn, OSP Kłecko i OSP Ułanowo szybko poradzili sobie z pożarem, pomagali im w tym pracownicy piekarni. Dzięki błyskawicznej reakcji ogień nie wyrządził większych szkód, choć w kilku miejscach trzeba było zerwać blachodachówkę, by ugasić pożar.

Na czas akcji gaśniczej ruch na ulicy Ogrodowej, przy której znajduje się piekarnia, został wstrzymany. Nie tylko z powodu pracy strażaków, ale też dlatego, że gęsty dym znacznie ograniczał widoczność i stwarzał zagrożenie dla ruchu.

Podziel się: