Wielkopolska: Ostrzeżenia przed śniegiem i przymrozkami

grad fot. S. Wąchała
Kwietniowa pogoda nas nie rozpieszcza: dziś rano termometry w Wielkopolsce pokazywały 1 stopień powyżej zera, a synoptycy ostrzegają przed przymrozkami. Kiedy będzie cieplej?

Szykuje nam się kilka kolejnych dni z przymrozkami: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Temperatura w nocy przy gruncie może spaść nawet do -5°C! W dodatku nie tylko dzisiaj. Ostrzeżenie obowiązuje do 8 kwietnia, do godziny 8.00 rano. Prognozowana jest temperatura minimalna powietrza od -3°C do -1°C, przy gruncie od do -2°C. Temperatura maksymalna w dzień od 4°C do 6°C.

Prognozy długoterminowe wskazują, że po 8 kwietnia zrobi się już trochę cieplej – ale z naciskiem na „trochę”. Temperatury w dzień nie przekroczą 14°C, a w nocy 4°C. W dodatku będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem, co sprawi, że drogi będą śliskie.

Taka pogoda zapowiada się aż do 20 kwietnia i w tym czasie można liczyć na jeden pogodny dzień – 16 kwietnia. W pozostałe będzie padał deszcz lub deszcz ze śniegiem. Wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą wiosnę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Podziel się:

Ostatnio dodane: