Wielkopolska: Okradli czternastolatka. Ze słuchawek i 5 złotych

policja fot. Sławek Wąchała

Pilscy policjanci zatrzymali 15-latka i 16-latka podejrzanych o dokonanie wymuszenia rozbójniczego na 14-latku. Grożąc nożem mieli mu zabrać słuchawki i… 5 zł. Teraz staną przed sądem rodzinnym.

Wszystko wydarzyło się 28 maja na jednym z osiedli w Pile. Dwaj nieletni pod groźbą noża zabrali 14-latkowi słuchawki i wszystkie pieniądze – czyli… 5 złotych.

O sprawie została poinformowana policja, a patrole w okolicy otrzymały rysopisy sprawców. Po krótkim czasie na jednej z pobliskich ulic zatrzymali jednego z podejrzanych – okazał się nim 15-letni pilanin.
„Nieletni w trakcie rozmowy celowo podawał fałszywe dane swojego kolegi, który miał z nim uczestniczyć w wymuszeniu, aby zmylić policjantów. Nie przyniosło to jednak żadnego efektu ponieważ funkcjonariusze bardzo szybko ustalili prawdziwe personalia drugiego ze sprawców” – poinformowali pilscy stróże prawa.

Drugi podejrzany ma 16 lat i został zatrzymany tego samego dnia, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli słuchawki należące do 14-latka.
„Funkcjonariusze Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich przeprowadzili czynności ze sprawcami wymuszenia i wyjaśnili wszystkie okoliczności” – podsumowali pilscy policjanci. – „Nieletni przyznali się do popełnienia czynu karalnego. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. To on zadecyduje o konsekwencjach, jakie spotkają młodych pilan”.

Podziel się: