Wielkopolska: Ojciec i syn podejrzani o pobicie mężczyzny

Policja fot. Sławek Wąchała

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym ojciec i syn podejrzani o pobicie 44-letniego mężczyzny. Po zdarzeniu uciekli z miasta, jednak policji udało się ich zatrzymać. Grozi im do 5 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w weekend 23 i 24 lipca. Mieszkanka jednego ze złotowskich osiedli wezwała policję informując o pobiciu mężczyzny. Na miejscu policjanci zastali kobietę z dwójką małych dzieci i zakrwawionego, pobitego 44-latka.

„Z relacji kobiety wynikało, że przyjechał do niej były mąż z ich pełnoletnim synem, którzy na klatce schodowej, wspólnie zaczęli bić i kopać partnera kobiety” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Złotowie. – „Gdy ten przewrócił się, zaczęli kopać go po głowie. Skutkiem tego były liczne złamania szczęki oraz wybite zęby. Mężczyźni po pobiciu ofiary wybiegli z bloku, wsiedli do auta i uciekli w stronę miejscowości Piła. Niespełna kilkanaście minut później, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali uciekinierów, kilkanaście kilometrów za Złotowem”.

Jak się okazało, 45-letni były mąż już kilka dni wcześniej groził kobiecie i jej partnerowi. Teraz obaj z 19-letnim synem trafili do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych. Zostali też przesłuchani i usłyszeli zarzuty pobicia, uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych, a sąd, na wniosek policji i prokuratora rejonowego, zadecydował o tymczasowym areszcie dla obu mężczyzn na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: