Wielkopolska: Nocne burze nad regionem. Spalona stodoła i nadpalony dach

spalona stodoła fot. KM PSP Kalisz

Ponad 30 interwencji odnotowali wielkopolscy strażacy z powodu burz, które przeszły nocą nad regionem. Najbardziej ucierpiał region kaliski: od uderzenia pioruna zapaliła się stodoła i dach budynku produkcyjnego. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Większość interwencji to było usuwanie połamanych konarów kub gałęzi oraz jednego powalonego drzewa w Jankowie Drugim w gminie Blizanów, jak poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Odnotowano tylko dwa poważniejsze wypadki: w miejscowości Dąbrowa w gm. Koźminek pod Kaliszem prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliła się drewniana stodoła. Budynek spłonął doszczętnie, na szczęście udało się ochronić sąsiednie budynki podając na nie prądy wody. Pożar gasiły jednostki straży pożarnej z Kalisza a także OSP Koźminek, Pietrzyków, Staw, Radliczyce oraz Szczytniki.

Z kolei w miejscowości Kamień w powiecie kaliskim od uderzenia pioruna zapalił się dach budynku, w którym są produkowane i remontowane instrumenty muzyczne. Tu pożar udało się szybko ugasić. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Podziel się: