niewybuch Biedrusko fot. Straż Gminna Suchy Las

Wielkopolska: Niewybuch na placu zabaw. Mieszkańcy oburzeni

Straż Gminna w Suchym Lesie poinformowała o znalezieniu niewybuchu z czasów drugiej wojny światowej na placu zabaw osiedla Jesionowego w Biedrusku. Obowiązuje tam zakaz wstępu, a strażnicy zabezpieczają teren do czasu przyjazdy saperów. Mieszkańcy są oburzeni. Dlaczego?

Straż gminna 28 kwietnia wydała w tej sprawie komunikat, który mocno oburzył mieszkańców: „Biedrusko, os. Jesionowe – przy placu zabaw niewybuch z czasów II wojny z zapalnikiem, proszę mieszkańców o nie zbliżanie się” – czytamy w komunikacie. – „Nasza jednostka zabezpiecza miejsce do przyjazdu patrolu saperskiego, który będzie dopiero jutro, wojsko pracuje do 15 tej”.

I to właśnie termin przyjazdu patrolu saperskiego tak oburzył mieszkańców – oraz informacja, że wojsko pracuje do 15.00. Ich zdaniem, skoro występuje bezpośrednie zagrożenie, a niewybuch w dodatku znaleziono na placu zabaw wśród domów mieszkalnych, to wojsko powinno zareagować natychmiast, a nie dopiero następnego dnia. Zwracają uwagę, że inne służby ratunkowe, takie jak straż pożarna czy policja, pracują całą dobę.