Wielkopolska: Nietrzeźwa opiekunka w przedszkolu. Miała 3 promile alkoholu!

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Policja w Zbąszyniu zatrzymała kobietę prowadzącą punkt opieki dziennej dla dzieci. Jedna z matek odbierających dziecko zgłosiła, że opiekunka jest pijana. Funkcjonariusze przebadali kobietę alkomatem – miała 3 promile alkoholu.

Wszystko wydarzyło się 6 września w punkcie opieki dziennej, jak informuje zbąszyńska policja.
„34-letnia kobieta kilka dni temu otworzyła taki punkt i sama sprawowała opiekę nad dziećmi” – podają policjanci na swoim profilu społecznościowym. – „Policjanci pod nadzorem prokuratora będą teraz prowadzić czynności pod kątem narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3”.

Jak podał portal „Nowy Tomysl Nasze Miasto”, kobieta miała pod opieką pięcioro dzieci. Gdy zabrała ją policja, jedna z matek zaopiekowała się maluchami do czasu odebrania ich przez rodziców. Opiekunka została wypuszczona po zakończeniu czynności przez policję. Powiedziała portalowi, że jest jej bardzo przykro z powodu tej sytuacji, która wynikła z jej problemów prywatnych. Rozmawiała już z rodzicami dzieci, którzy, choć okazała skruchę, nie są w stanie jej wybaczyć picia alkoholu w pracy, podczas opieki nad dziećmi. Teraz zamierza zamknąć działalność, którą prowadziła.