Wielkopolska: Nastolatkowie podejrzani o włamanie do stacji paliw i kradzież samochód

okradziona stacja paliw fot. policja Konin

18-latek i 16-latek są podejrzani o włamanie do budynku stacji paliw w Kazimierzu Biskupim, kradzież samochodu i rozbicie go na pobliskim ogrodzeniu, a wszystko to pod wpływem alkoholu. Obu zatrzymała policja.

Wszystko wydarzyło się 7 czerwca po godzinie 4.00 rano. Policjanci z Goliny zostali wysłani na interwencję do Węglewa, gdzie znaleziono rozbity samochód marki Mitsubishi, uszkodzony znak drogowy i zniszczone ogrodzenie. W samochodzie nie było kierowcy, ale niedaleko miejsca wypadku policjanci zauważyli dwie osoby idące zdecydowanie chwiejnym krokiem od brzegu do brzegu chodnika. Zainteresowali się nimi.

„Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Kleczew” – informuje Komenda Miejska Policji w Koninie. – „18-latek i jego 16-letni kolega byli pijani i nie potrafili wyjaśnić, co robią w tej okolicy. Policjanci sprawdzili ich stan trzeźwości. Wynik z alkomatu pokazał u starszego chłopaka blisko 1 promil alkoholu w organizmie, natomiast u młodszego ponad 1 promil”.

Po dłuższej rozmowie z policjantami 18-latek przyznał się, że to on rozbił porzucony nieopodal samochód, że nie jest właścicielem auta i że nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jak się okazało – mitsubishi zostało skradzione z parkingu przed stacją paliw, należy do właściciela stacji, a sprawcy wcześniej włamali się do budynku stacji i stamtąd zabrali kluczyki do samochodu. O tym wszystkim opowiedział policjantom właściciel stacji i mitsubishi, który zadzwonił na posterunek z informacją, że w nocy ktoś włamał się do jego stacji paliw i ukradł mu auto z parkingu.

„18-latek i jego młodszy kompan zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Miejskiej Policji w Koninie” – poinformowała policja. – „Starszy sprawca trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do stacji paliw, kradzieży z włamaniem do auta oraz kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Nieletni sprawca czynu karalnego usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Z uwagi na swój wiek, o jego dalszych losach będzie decydował Sąd Rodzinny”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: