Wielkopolska: Nastolatek zatrzymany z narkotykami. „Zachowywał się irracjonalnie”

policja fot. Sławek Wąchała

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego z Gniezna podczas nocnego patrolu zauważyli na jednym z parkingów nastolatka, który na ich widok zachowywał się irracjonalnie. Okazało się, że miał przy sobie ponad 60 g marihuany!

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w niedzielę, 4 września.

„Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego z Gniezna zauważyli na terenie jednego z parkingów nastolatka, który na ich widok zachowywał się irracjonalnie” – poinformowali gnieźnieńscy policjanci.

Ich podejrzliwość wzbudził fakt, że nastolatek był sam na parkingu, nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom, co tam robi i dlaczego o tej godzinie nie jest w domu.
„Okazało się, że miał przy sobie zawiniątko, a w nim susz roślinny, który został przez mundurowych zabezpieczony” – informują gnieźnieńscy policjanci. – „Wstępne badanie wykonane przez techników kryminalistyki wykazało, że jest to marihuana. I to ponad 60 gramów, z czego mogłyby powstać prawie 250 działek dilerskich”.

Policjanci zatrzymali nastolatka – jak się okazało, ma 16 lat – i przekazali go do Policyjnej Izby Dziecka w Poznaniu, gdzie spędził noc. Sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję w jego sprawie.