Wielkopolska: Nagroda za wskazanie wandala od burmistrza. Poskutkowała?

zniszczona tablica nad jeziorem Strzeleckim fot. J. Gursz FB

Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży, opublikował apel w mediach społecznościowych. Zaoferował 100 zł osobie, które wskaże wandala niszczącego tablice nad jeziorem Strzeleckim. I podziałało! „Sprawca zniszczeń został ustalony” – napisał burmistrz.

Jacek Gursz zamieścił komunikat w sobotę – gdy wyszło na jaw, że nieznany sprawca pomazał tak zwanymi „tagami” tablice edukacyjne nad jeziorem Strzeleckim sprawiając, że stały się one kompletnie nieczytelne. Burmistrz wyznaczył 1000 zł nagrody dla osoby, która skutecznie wskaże sprawcę.

„Dane osoby, która wskaże tego idiotę, pozostaną anonimowe” – zapewnił burmistrz.

Nagroda poskutkowała.
„Sprawca zniszczeń tablic edukacyjnych nad Jeziorem Strzeleckim został ustalony” – poinformował burmistrz 1 sierpnia na swoim FB. – „Dziękuję za cenne wskazówki od mieszkańców, które pozwoliły Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży na szybkie potwierdzenie tożsamości wandala. Dziękuję także wszystkim za udostępnienie posta, co bardzo zwiększyło zasięg akcji”.

A co z nagrodą? Jak zapewnił burmistrz, zostanie wręczona poza kamerami – zgodnie z obietnicą o zachowaniu anonimowości informatora.

Podziel się: