Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Wielkopolska: Motorowerzysta wjechał na trasę wyścigu i zderzył się z jednym z kolarzy

Podczas eliminacji młodzieży w IV Serii Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym doszło do poważnego wypadku. 17-letni motorowerzysta wjechał na trasę i zderzył się z jednym z kolarzy. Obaj są w szpitalu.

Jak informuje portal Gostyń24.pl, wszystko wydarzyło się 7 maja na trasie Brzezie – Czajkowo. Motorowerzysta jadący w kierunku Czachorowa zignorował znaki informujące o zawodach, a także sygnały obsługi biegu, która próbowała uniemożliwić mu przejazd – i wjechał na trasę, na której akurat odbywała się jazda indywidualna na czas. Motorowerzysta zderzył się z 16-letnim kolarzem biorącym udział w zawodach.

Uderzenie było silne, bo obaj jechali dość szybko – siła uderzenia wyrzuciła ich na przeciwległe krańce jezdni. Obaj też odnieśli dość poważne obrażenia: sprawca wypadku ma złamaną lewą rękę i jest mocno potłuczony, natomiast badania rowerzysty jeszcze trwają. Został przewieziony do szpitala w Lesznie.

Sierż. sztab. Marek Balczyński, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu poinformował portal Gostyń24.pl, że policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, wyjaśniając przebieg i okoliczności zdarzenia.