drive thru 5 fot. WBOT

Wielkopolska: Mobilne punkty pobrań okazały się strzałem w dziesiątkę – uważa wojewoda

Prawie 7 tys. testów, 458 pozytywnych przypadków i 8 wielkopolskich miast. Jak wyglądały wyniki badań w poszczególnych lokalizacjach?

Drive-thru w Wielkopolsce od początku cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnych społeczności. Pierwsze zostało przeprowadzone w Krotoszynie.
– Było to pierwsze miejsce w Wielkopolsce, w którym mieliśmy do czynienia z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń – wyjaśnia wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Dlatego badania rozpoczęliśmy właśnie od Krotoszyna, wybór był oczywisty. Do przebadania zgłosiły się 302 osoby, z tego dwie były zakażone koronawirusem. Umożliwiamy badania wszystkim, którzy czują niepewność związaną ze swoim stanem zdrowia i podejrzewają, że mogą chorować na covid-19.

Kolejne drive-thru odbyło się w Kaliszu, w którym na 747 próbek 5 okazało się dodatnich. Najwięcej przebadanych osób było w Kępnie. Wykonano 2886 testów, a 413 z nich wykazało zakażenie koronawirusem.

Kolejne kierunki drive-thru to Ostrów Wielkopolski (1042/+12), Ostrzeszów (441/+10), Rawicz (446/+1), Pleszew (630/+14) i Gniezno (352/+1). Łącznie w ramach drive-thru wykryto do tej pory 458 przepadków zakażeń koronawirusem.

Obecnie akcja drive-thru przeniosła się do Poznania. 8 czerwca przebadano 240 osób, a 9 czerwca zarejestrowano już 244 zgłoszenia. Kolejne kierunki drive-thru to m.in. Piła (16-19 czerwca), w której przebadać będą mogli się zarówno jej mieszkańcy, jak i sąsiadujących powiatów, m.in. czarnkowsko-trzcianeckiego czy złotowskiego.

Wojewoda podkreśla także rolę Wojsk Obrony Terytorialnej, które we współpracy z sanepidem i samorządami organizują drive-thru w poszczególnych częściach Wielkopolski.
– Warto docenić pracę tych osób, zaangażowanie i oddanie dla innych – mówi Łukasz Mikołajczyk. – Widzę ich pracę w różnych miejscach Wielkopolski i te słowa kieruję do wszystkich żołnierzy: wasze wsparcie jest nieocenione. Dziękuję wam. Wielkopolska wam dziękuje.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar