drive thru 5 fot. WBOT

Wielkopolska: Mobilne centrum pobrań drive-thru znów wyrusza w trasę

Jarocin, Grabów nad Prosną, Rawicz i Kościan – to kolejne miasta na mapie Wielkopolski, gdzie ulokowane zostanie mobilne centrum pobrań prób na obecność koronawirusa.

Od 14 do 16 lipca z mobilnego punktu drive-thru skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu jarocińskiego oraz powiatów ościennych. Mobilne centrum badań będzie podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz dobrze znaną drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta).

W Jarocinie centrum wymazowe zlokalizowane zostanie na parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ulicy Franciszkańskiej 1. Centrum będzie czynne codziennie od 10.00 do 19.00. Testy są bezpłatne. Osoby zainteresowane powinny od poniedziałku zarejestrować się telefonicznie w WSSE pod numerem tel. 61 65 68 075. Rejestracja od poniedziałku do środy od godz. 8.00 do godz. 16.00.

Jeden dzień – 14 lipca – centrum pobrań będzie funkcjonowało w Grabowie nad Prosną. Tam również, podobnie jak w pozostałych przypadkach, obowiązuje rejestracja telefoniczna.

15 i 16 lipca, czyli w środę i czwartek wymazy pobierane będą w Rawiczu. Decyzja ta zapadła w oparciu o prośbę burmistrza Rawicza i starosty, a także potrzeby mieszkańców.
– Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy czują niepokój i objawy do tego, aby przyjechać i poddać się badaniu – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Nasze działanie w kwestii walki z koronawirusem jest dynamiczne. Staramy się reagować na potrzeby Wielkopolan.

W dniach od 21 do 23 lipca mobilny punkt pobrań przeniesie się do Kościana. Będzie to dwudzieste miasto w Wielkopolsce, którego mieszkańcy będą mogli bezpłatnie przebadać się na obecność koronowirusa.

Od czwartku do piątku w ubiegłym tygodniu prowadzone były badania w ramach drive-thru w Gostyniu. Lokalizację wskazał wojewoda wielkopolski, badania przeprowadzili żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i pracownicy inspekcji sanitarnej.

Tylko pierwszego dnia wykonano 417 pobrań prób. 77 osób zakażonych, u których badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa, to uczestnicy uroczystości weselnej z powiatu rawickiego. Wszystkie osoby zostały poddane leczeniu w warunkach izolacji domowej.

WUW, el