strefa czerwona, żółta i niebieska fot. ministerstwo zdrowia

Wielkopolska: Ministerstwo podało nowy podział na strefy. Są dwa powiaty z Wielkopolski

Powiat gostyński nadal na żółto, a powiat ostrowski na niebiesko. Na najnowszej mapie stref zagrożeń koronawirusem znalazły się dwa powiaty z Wielkopolski.

W strefie żółtej nadal jest powiat gostyński, gdzie zachorowań ciągle jest dużo – przypomnijmy, że ministerstwo podejmuje decyzję co do lokalizacji powiatu na podstawie dynamiki wzrostu zakażeń z 14 dni. W tej strefie obowiązuje limit 4 m kw. na osobę na imprezach masowych, a w siłowniach – 7 m kw. W kinach może być zajętych tylko 25 proc. miejsca, a w imprezach rodzinnych brać udział nie więcej niż 100 osób.

Powiat ostrowski znalazł się w strefie niebieskiej – to sygnał ostrzegawczy, że zakażeń przybywa zbyt szybko i że w następnym tygodniu powiat może trafić do strefy żółtej lub czerwonej. W Ostrowie Wielkopolskim ognisko zakażenia stwierdzono w szkole podstawowej, jak informowaliśmy, ale wczoraj zakażenie potwierdzono też u pracownicy żłobka. Na razie z tego powodu placówkę zamknięto, a dzieci z grupy zakażonej pracownicy i tych pracowników, którzy mieli z nią kontakt, wysłano na kwarantannę do 21 września. Nie wiadomo, czy jeszcze ktoś jest zakażony, bo testy cały czas trwają.

Zmiany będą obowiązywać od soboty, 19 września.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze