Wielkopolska: Miał być silny wiatr, będzie oblodzenie

Burza Poznań fot. Sławek Wąchała

Pogoda zmienia się w Wielkopolsce jak w kalejdoskopie: 2 lutego IMiGW zapowiadał ostrzeżenie przed silnym wiatrem, a 3 lutego okazało się, że powieje, ale nie w całym regionie, a w wielu miejscach większym problemem będzie oblodzenie.

Zmienna pogoda da się we znaki mieszkańcom zachodniej części regionu. W powiatach poznańskim, obornickim, czarnkowsko-trzcianeckim, szamotulskim i międzychodzkim dadzą się we znaki marznące opady deszczu i śniegu od 3 lutego, od godziny 8.00, do 3 lutego, do godziny 11.19. Tu na drogach będzie wyjątkowo ślisko.

„Miejscami obserwuje się krótkotrwałe opady marznące. Strefa opadów przemieszcza się na wschód i lokalnie nadal mogą to być opady marznące” – informuje IMiGW.

W powiatach grodziskim, wolsztyńskim, kościańskim, śremskim, rawickim, leszczyńskim, gostyńskim, krotoszyńskim, ostrowskim, częściowo kaliskim, a także ostrzeszowskim i kępińskim we znaki będzie się dawał silny wiatr. IMiGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla tych powiatów.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu” – podaje IMiGW.

Wiatr ma występować od 3 lutego, od godziny 14.00 do 4 lutego, do godziny 3.00.

W najgorszej sytuacji w regionie są mieszkańcy powiatu nowotomyskiego – tu synoptycy zapowiadają i oblodzenie po marznących opadach, i silny wiatr.

Podziel się:

Ostatnio dodane: