Wielkopolska: Mężczyzna zasłabł na ulicy. „Powiedział, że źle się czuje, nie może złapać oddechu i odczuwa silny ból w klatce piersiowej”

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Policjanci grupy Speed patrolujący ulice Kościana w pewnym momencie zauważyli starszego mężczyznę, który trzymał się za klatkę piersiową i osuwał na kolana. Dzięki szkoleniom i doświadczeniu policjanci wiedzieli, co muszą zrobić.

9 września około godziny 10.00 rano sierż. sztab. Mateusz Korytowski oraz sierż. sztab. Krystian Włodarkiewicz, policjanci z kościańskiej grupy Speed, patrolowali ulice miasta.

„W trakcie kontroli ulicy Łąkowej zauważyli na chodniku starszego mężczyznę opierającego się o słup oraz trzymającego się za klatkę piersiową w okolicy serca, a po chwili osuwającego się na kolana” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. – „Policjanci natychmiast zareagowali, podjechali do mężczyzny i udzielili mu pierwszej pomocy oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Starszy mężczyzna powiedział, że źle się czuje, nie może złapać oddechu i odczuwa silny ból w klatce piersiowej. Przybyły na miejsce lekarz karetki pogotowia stwierdził u mężczyzny problemy kardiologiczne. 65-latek został przetransportowany do szpitala gdzie przejdzie szczegółowe badania”.

Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta historia, gdyby nie szybka reakcja policjantów i ich umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Kościańscy stróże prawa udowodnili, że motto „Pomagamy i chronimy” nie jest tylko pustym sloganem.