wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska: Mężczyzna ugodzony nożem. Żona usłyszała zarzuty

57-letnia mieszkanka Witkowa usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego męża – jest podejrzana o to, że podczas wspólnego picia alkoholu dźgnęła go nożem. Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt.

Wszystko wydarzyło się 6 czerwca około godziny 20.40. Wtedy właśnie dyżurny gnieźnieńskiej policji odebrał zgłoszenie o mężczyźnie ugodzonym nożem w jednym z mieszkań na terenie Witkowa. Na miejsce udał się patrol i karetka pogotowia.
“Zastali 61-letniego mężczyznę z raną kłutą tylnej klatki piersiowej” – informuje gnieźnieńska policja. – “Pokrzywdzony mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie. Wstępnie policjanci dochodzeniowo – śledczy ustalili, że 61-latek został zaatakowany przez żonę. Małżonkowie pokłócili się podczas wspólnego spożywania alkoholu. W pewnym momencie, w trakcie awantury, kobieta pod wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego ugodziła męża nożem w plecy”.

Kobieta została zatrzymana, jednak z jej przesłuchaniem trzeba było poczekać – miała 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dlatego przesłuchanie odbyło się dopiero wtedy, gdy wytrzeźwiała. 8 czerwca usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Za to grozi jej kara od 3 lat do nawet 15 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Słupcy przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec kobiety trzymiesięczny areszt.

Strona głównaWiadomości Gniezno / WrześniaWielkopolska: Mężczyzna ugodzony nożem. Żona usłyszała zarzuty