Wielkopolska: Marsz Równości przejdzie przez miasto. Co się będzie działo?

Marsz Równości 2022 fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

Before party przy muzyce, tęczowe gadżety, a potem przemarsz przez centrum Kalisza i podsumowanie na placu Bogusławskiego. W niedzielę 18 września Marsz Równości przejdzie przez miasto.

Drugi Kaliski Marsz Równości wyruszy o godzinie 14.00, ale jak informuje portal „Kalisz24 INFO”, już od godziny 11.30 na parkingu przed dworcem PKP będzie trwało before party przed marszem, a na uczestników będzie czekała muzyka, świetna atmosfera i stoiska z tęczowymi gadżetami. Przedstawią się tam też członkowie Banku Równości, organizatora marszu, a także innych organizacji biorących udział w marszu: Koalicja Miast Maszerujących po Równość, My, Rodzice, Kultura Równości z Wrocławia czy Homokomando.

Uczestnicy marszu przejdą ulicami Górnośląską, Podmiejską, Al. Wojska Polskiego, Serbinowską, ponownie ul. Górnośląską, Śródmiejską i Aleją Wolności. W czasie marszu będzie można podziwiać drag queens z grupy House of Utopia. Przemarsz zakończy się na placu Bogusławskiego, gdzie zostanie podsumowany, a głos zabiorze też osoba reprezentująca Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ oraz obywatel Ukrainy mieszkający w Polsce.

Podczas marszu obowiązuje regulamin: nie wolno używać materiałów pirotechnicznych ani rac, udziału w nim nie mogą wziąć osoby pod wpływem alkoholu albo środków odurzających. Organizatorzy proszą również o powstrzymanie się od palenia papierów, także elektronicznych oraz przyjście bez psów. Ze względu na hałas i liczbę osób nie będzie to dla nich odpowiednie miejsce.