Wielkopolska: Maluch Plus 2021. Pierwsze umowy zostały podpisane

wojewoda Michał Zieliński fot. WUW
Do Wielkopolski trafi aż 41 mln złotych w ramach programu Maluch +. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś dwie pierwsze umowy.

Przypomnijmy, że celem programu Maluch+ jest zwiększenie dostępności miejsc opieki dla dzieci, także niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki. I chodzi tu o dostępność tak terytorialną, jak finansową.

Program wspiera więc rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Jego beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania takich miejsc – na rok, bo tyle trwa program.

– Jestem dumny, że wielkopolskie rodziny mogą liczyć na pomoc państwa. Nie mam wątpliwości, że instytucjonalna opieka nad dziećmi jest niezwykle potrzebna każdemu rodzicowi – mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Wojewoda podpisał dziś umowy z gminą Wolsztyn, która otrzymała 3.660.000,00 zł dotacji, dzięki której wybudowany zostanie żłobek z nowoczesnym wyposażeniem oraz placem zabaw. Będą w nim 122 miejsca dla dzieci do lat 3.

Z kolei do gminy Rogoźno trafi 1.650.000,00 zł. Dotacja umożliwi rozbudowę i adaptację budynku na żłobek oraz zakup wyposażenia. Dzięki niej powstanie 50 miejsc dla dzieci do lat 3.

W latach 2016-2021 na realizację zadaniach w ramach Programu Maluch+ w Wielkopolsce przeznaczono kwotę ponad 152 milionów złotych.

WUW

Podziel się:

Ostatnio dodane: