Wielkopolska: Kolejne firmy z koronawirusem. Tym razem wokół Poznania

laboratorium szpital fot. pixabay
Fabryka Amica we Wronkach, Kompania Piwowarska, a wcześniej Modertrans w Biskupicach, areszt w Rosnowie i Urząd Miasta Poznania. Coraz więcej firm ma kłopoty z powodu pracowników zakażonych koronawirusem.

W przypadku zakładu Amica zakażony okazał się pracownik działu logistyki z powiatu szamotulskiego, jak informuje portal mojewronki.pl. Pracownik czuje się dobrze i przechodzi chorobę praktycznie bezobjawowo, ale firma musiała sporządzić listę innych pracowników, którzy mieli z nim kontakt i przekazać do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – a ta musi podjąć decyzję, którzy z nich będą musieli pójść na kwarantannę. Firma zdezynfekowała też wszystkie pomieszczenia, w których pracował zakażony pracownik.

W Kompanii Piwowarskiej stwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego pracownika, ale 11 osób, które miały z nim kontakt, musiało pójść na kwarantannę – łącznie z rodzinami, co daje 27 osób.

Wczoraj poinformowaliśmy o dwóch potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Biskupicach, w firmie Modertrans. Tam także osoby, które miały z nimi kontakt, zostały poddane kwarantannie, podobnie w Urzędzie Miasta Poznania, gdzie potwierdzono jedno zakażenie – na wyniki testów pozostali pracownicy jeszcze czekają – i w oddziale aresztu śledczego w Rosnowie, gdzie zakażony okazał się funkcjonariusz służby więziennej. Tu kwarantanna trzeba było objąć 12 osób.

Przedstawiciele wszystkich jednostek zapewniają, że wykrycie zakażenia i związana z tym konieczność radzenia sobie przez co najmniej dwa tygodnie bez przynajmniej kilku pracowników nie wpłynie na ich pracę. Jednak jeśli chorych i objętych kwarantanną będzie przybywać – sytuacja z pewnością ulegnie zmianie.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: