Poznań: Koronawirus w urzędzie miasta!

Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa prezydenta, potwierdza zakażenie u jednej osoby i zapewnia, że wszystkie niezbędne działania zostały w urzędzie już wdrożone – zresztą urząd przestrzega reżimu sanitarnego cały czas.

Według naszych informacji nie jedna, a trzy osoby zostały zakażone, przy czym jedna z nich to pracownik wydziału finansowego. Ale rzeczniczka potwierdziła tylko jedno zakażenie.
– Obecnie wszyscy pracownicy urzędu miasta, którzy mieli bliski kontakt z osobą zakażoną, zostali skierowani do izolacji domowej – wyjaśnia rzeczniczka. – Zostaną poddani badaniom w dniu wyznaczonym przez sanepid. Zarówno pokój, w którym przebywała osoba zakażona, jak i pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytku zostały dokładnie zdezynfekowane przez profesjonalną firmę.

Jednak ponieważ we wszystkich budynkach UMP przestrzegane są wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz obowiązuje reżim sanitarny, więc obecna sytuacja nie wpłynie w znaczący sposób na działalność urzędu, jak zapewnia rzeczniczka.
– Procedury, które określają postępowanie w przypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem pracowników urzędu miasta, zostały opracowane już w pierwszych dniach epidemii – wyjaśnia Joanna Żabierek. – Równolegle wprowadzono też w życie wszystkie zalecenia GIS. We wszystkich budynkach urzędu przez cały czas obowiązuje reżim sanitarny: pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy zachowana jest wyznaczona odległość, a w sytuacjach, gdy jest to niemożliwe – np. w windach – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. W budynkach urzędu znajdują się również liczne podajniki płynu do dezynfekcji rąk. Na drzwiach do sal reprezentacyjnych oraz konferencyjno-szkoleniowych wywieszono informację o maksymalnej ilości osób mogących korzystać jednocześnie lub w nich przebywać oraz o obowiązku zachowania odstępu 1,5 m pomiędzy uczestnikami spotkania. Miejsca ustawienia krzeseł są oznakowane, tak aby zachować wymagane odległości.

Lilia Łada

Podziel się:

Ostatnio dodane: