policja fot. Sławek Wąchała

Wielkopolska: Kobieta z trójką dzieci uciekła z Domu Samotnej Matki. Znaleziono ją pijaną

29 kwietnia matka trójki dzieci przebywające w Domu Samotnej Matki w Rokietnicy wieczorem zniknęła z placówki razem z dziećmi. Policjanci znaleźli ją pijaną z dziećmi w ubrankach niedostosowanych do warunków pogodowych.

Policje o zniknięciu podopiecznej powiadomiła dyrekcja placówki. Jak poinformował NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego, funkcjonariusze z Tarnowa Podgórnego dość szybko znaleźli kobietę na jednej z rokietnickich ulic w towarzystwie ojca dzieci. Oboje byli pijani: kobieta miała 1,5 promila w wydychanym powietrzu, a mężczyzna prawie 3 promile.

Dzieci były z nimi, ale funkcjonariusze przeżyli szok widząc, jak wyglądają: dwójka młodszych, w wieku rok i 3 lata, ubrana w lekkie ubranka z krótkimi rękawkami, spała w wózku pod cienkim kocykiem. Najstarszy, pięcioletni chłopiec, szedł obok wózka, bardzo zmęczony i też zbyt lekko ubrany.

„Rodzice nie stanęli na wysokości zadania” – napisał NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego na swoim profilu. – „Interwencję był zmuszony podjąć patrol w składzie mł. asp. Adam Dorosz i asp. szt. Tomasz Klonowski (przewodniczący ZT NSZZ Policjantów KP w Tarnowie Podgórnym)”.

Dzieci zostały zbadane przez ratowników medycznych i trafiły pod pieczę zastępczą. NSZZ zamieścił rozdzierające serce zdjęcie śpiących maluchów wtulonych w policjanta i jadących do rodziny zastępczej.

„Interwencje dotyczące rodziny są zawsze trudne emocjonalnie dla funkcjonariuszy” – podsumowali związkowcy.