Wielkopolska: Kobieta udawała inną osobę. A wszystko przez prawo jazdy

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Kościańscy policjanci zatrzymali 19-latkę kierującą samochodem marki Audi 44, bo zauważyli,że auto ma niesprawne oświetlenie. Okazało się, że brak sprawnych świateł to wierzchołek góry lodowej w przypadku auta i kierującej…

Wszystko wydarzyło się 22 maja około godziny 14.00 na ulicy Szewskiej w Kościanie. Tam właśnie patrol prewencji zauważył audi, które miało niesprawne światła. Policjanci zatrzymali samochód – za kierownicą siedziała młoda kobieta, która jak stwierdziła, nie miała przy sobie dokumentu. Pokazała za to policjantom zdjęcie prawa jazdy w telefonie należące do 22-letniej mieszkanki gminy Kościan.

„Podczas weryfikacji danych nie zgadzało się kilka szczegółów, które wzbudziły podejrzenie u funkcjonariuszy” – relacjonują kościańscy policjanci. – „Kobieta ostatecznie podała swój numer pesel. Okazało się, że była to 19-letnia mieszkanka gm. Kamieniec. Kobieta dalej brnęła w kłamstwa twierdząc, że zdała egzamin na prawo jazdy, ale nie zdążyła odebrać dokumentu”.

Jednak szybko okazało się, że 19-latka nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a niesprawne światła to był tylko jeden z wielu problemów technicznych samochodu, którym kierowała – auto nie posiadało również aktualnych badań technicznych, co skutkowało elektronicznym zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

19-latka stanie teraz przed sądem za popełnione wykroczenia. Za wprowadzenie w błąd policjantów co do swojej tożsamości grozi jej kara ograniczenia wolności albo grzywny.

Podziel się: