Wielkopolska: Kobieta straciła przytomność. Nie udało się jej uratować

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku doszło na ulicy Pałacowej w Czerniejewie. Starsza kobieta idąca chodnikiem nagle zasłabła i zemdlała. Na pomoc ruszyli świadkowie, wezwano strażaków z OSP Czerniejewo. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Wszystko wydarzyło się 7 października w pobliżu przychodni zdrowia. Idąca kobieta nagle zaczęła osuwać się na ziemię. na pomoc natychmiast ruszyli świadkowie i personel przychodni.

„Po dotarciu zastępu na miejsce, zastaliśmy prowadzoną już resuscytację krążeniowo – oddechową przez druha z jednostki w Żydowie, pracowników pobliskiego ośrodka zdrowia, a także druha z naszej jednostki, który dostarczył na miejsce zestaw medyczny przystosowany specjalnie do sytuacji nagłego zatrzymania krążenia” – informują strażacy z OSP Czerniejewo.

Druhowie podkreślają, że osoby będące świadkami tego zdarzenia bardzo szybko ściągnęły też ogólnodostępny defibrylator AED, który znajduje się przy wejściu do sali gimnastycznej, naprzeciwko komisariatu policji.

„Jest to niezmiernie ważne, by możliwie najszybciej wprowadzić działanie AED, co w wielu przypadkach skutecznie pomaga przywrócić krążenie. Nie bójmy się pomagać” – podsumowują.

Niestety, mimo wysiłków ratowników medycznych i sprzętu kobiety nie udało się uratować.

Podziel się: