Wielkopolska: Kobieta chciała skoczyć z mostu

most, Śrem fot. policja Śrem

St. asp. Michał Nowacki oraz sierż. szt. Marcin Szubarga wspólnymi siłami uratowali życie śremiance, która chciała skoczyć z mostu na obwodnicy Śremu. Zdążyli przeciągnąć ją na bezpieczną stronę mostu.

28 czerwca około godziny 21.45, dyżurny śremskiej policji otrzymał informację od kierowcy przejeżdżającego obwodnicą Śremu, że na moście jest kobieta, która wchodzi na barierki i wszystko wskazuje na to, że zamierza z niego skoczyć.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego – st. asp. Michał Nowacki i sierż. szt. Marcin Szubarga. Zdążyli na czas: gdy dojechali do mostu, młoda kobieta znajdowała się już za barierkami i krzyczała, że skoczy z mostu.

Policjanci pobiegli w jej kierunku i przekonywali ją, że powinna z nimi porozmawiać. Udało im się odwrócić jej uwagę na tyle, by złapać ją, zanim skoczy i przeciągnąć na bezpieczną stronę mostu. Zadanie nie było łatwe, bo kobieta opierała się ze wszystkich sił, ale nie poradziła sobie ze zdeterminowanymi policjantami.

Funkcjonariusze wezwali dla niej karetkę. Kobieta trafiła do szpitala.

Podziel się: