Wielkopolska: Kłótnia dwóch kierowców. Jeden z nich wyjął broń i strzelił

policja fot. Sławek Wąchała

Do dramatycznych wydarzeń doszło na DK25 w Kakoninie pod Kaliszem. Kierowca ciężarówki pokłócił się tam z kierowcą mercedesa. W pewnym momencie kierowca mercedesa wyjął pistolet, oddał trzy strzały w kierunku kierowcy ciężarówki i odjechał.

O co poszło obu mężczyznom? Jak podaje Wirtualna Polska, 39-latek prowadzący ciężarówkę pokłócił się z 32-latkiem z mercedesa o to, który z nich złamał przepisy ruchu drogowego. Kłótnia była naprawdę ostra, a w pewnym momencie 32-latek wyciągnął z samochody pistolet i oddał trzy strzały w kierunku 39-latka, po czym odjechał.

O całej sprawie została powiadomiona policja, która zatrzymała 32-latka. W jego organizmie stwierdzono 2 promile alkoholu, jak powiedziała portalowi kom. Monika Rataj z biura prasowego kaliskiej policji. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych w warunkach czynu chuligańskiego, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Sąd zadecydował też o dwóch miesiącach aresztu dla mężczyzny i nakaz zbadania go przez biegłego psychiatrę – strzelanie do drugiego człowieka z powodu kłótni o przepisy ruchu drogowego nie jest adekwatną reakcją.

Na szczęście okazało się, że pistolet, z którego strzelał, to broń na kule obezwładniające. Jednak i tak, gdyby trafił, mógłby spowodować poważne obrażenia.