Wielkopolska: Kierowcy zablokują stacje Orlenu? Rusza ogólnopolski protest

fot. Sławek Wąchała

„Blokujemy Orlen!” – pod takim hasłem dziś na wielu stacjach paliw w całym kraju odbędzie się akcja protestacyjna. „Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw” – piszą organizatorzy.

Akcja ma polegać na ustawianiu się w długie, sztuczne kolejki blokujące sprzedaż paliwa. W ten sposób kierowcy chcą wyrazić swój sprzeciw przeciwko polityce firmy i państwa: paliwo w Polsce jest coraz droższe. Ale to nie jedyny powód protestu.
„Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację” – czytamy w zapowiedzi protestu na FB.

Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie, mogą wziąć udział w akcji, która rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 16.00 i ma potrwać do 18.00. W Poznaniu kierowcy zbierają się na stacjach przy ul. Bałtyckiej 4A oraz Dąbrowskiego 315 i Krzywoustego 48, w akcji biorą udział także Jarocin, Kalisz, Gniezno i Murowana Goślina.

Lista wszystkich miast i miejsc protestu znajduje się w zapowiedzi akcji na Facebooku.

Podziel się: