Wielkopolska: Kierowca driftujący na rondzie zatrzymany przez policję

kierowca na rondzie fot. policja Złotów

Próbował driftować na rondzie w Złotowie – ale nie bardzo mu wyszło, bo zakończył jazdę w żywopłocie. 26-letni kierowca został zatrzymany przez policję i okazało się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz środki odurzające w samochodzie.

Do wypadku doszło 25 września około godziny 1.00. Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Złotowie zatrzymali kierowcę volkswagena, który w Złotowie w centrum miasta na jednym z rond wprowadził samochód w poślizg, kasując przydrożne znaki oraz urządzenia drogowe i zakończył jazdę w żywopłocie.

„Siedzący za kierownicą mężczyzna, był wyraźnie pobudzony – relacjonuje mł.asp. Damian Pachuc z KPP Złotów. – „Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się że w jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie dalszej kontroli okazało się również, że posiadał przy sobie środki psychotropowe. Został zatrzymany, a następnie doprowadzony do szpitala, gdzie przeprowadzono z nim badania na zawartość środków zabronionych. Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na policyjny parking, a nietrzeźwy kierowca noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Kolejnego dnia usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego na drodze publicznej pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, posiadanie substancji psychoaktywnych oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym”.

26-letni mieszkaniec gminy Zakrzewo przyznał się do posiadania i zażywania narkotyków oraz spożywania alkoholu i jazdy w stanie nietrzeźwości. Stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Podziel się: