Wielkopolska: Kawalkada traktorów pojechała nad Bałtyk. Dali radę!

Traktorem nad Bałtyk fot. Traktorem nad Bałtyk Festiwal Moto Rock

Grupa Wielkopolan weźmie udział w VII Festiwalu Miłośników Zabytkowych Traktorów MotoRock. I dotarła tam zabytkowymi pojazdami na własnych kołach, pokonując prawie 500 km w ciągu doby!

Pasjonaci traktorów wyruszyli z Mórkowa w powiecie leszczyńskim do nadmorskiej miejscowości Kopalino w województwie pomorskim, bo tam w dniach 16-19 czerwca odbywa się VII Festiwal Miłośników Zabytkowych Traktorów MotoRock przyciągający pasjonatów z całego kraju.

W trasę wyruszyły ciągniki w różnym wieku i różnej produkcji, część z nich zabytkowych i jak poinformowali pasjonaci na swoim profilu facebookowym – szczęśliwie dotarli na miejsce festiwalu.

A tu, jak zapewniają organizatorzy, czekają ich dodatkowe atrkacje, przezkaczone specjalnie dla tych, którzy dotarli do Kopalina na kołach.

„Dla wszystkich śmiałków przewidziane są bonusy takie jak: bezpłatny udział w festiwalu (3 dni), bon paliwowy, festiwalowe gadżety z czapką i koszulką, bezpłatne obiady i bezpłatne miejsce postojowe dla przyczepy czy kampera w czasie festiwalu.

Chętni na miejscu mogą wziąć też udział w konkursach na najstarszy, najmniejszy i najmłodszy traktor, w wyścigach traktorów na torze równoległym w parach dobranych pod względem mocy ciągnika, a także w Rajdzie Bosmana, czyli indywidualnym przejeździe na czas po specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami terenowymi o długości 2 km, podczas którego przyznawane będą punkty za manewry.

Podziel się: