Szpital Zakaźny Szwajcarska ambulans fot. Sławek Wąchała

Wielkopolska: Jeden nowy pacjent zakażony koronawirusem. I dwa zgony

Po porannym wysypie 42 nowych zakażeń popołudnie przyniosło tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Niestety, są też i dwa zgony.

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie u 1 osoby w Wielkopolsce. To mężczyzna w wieku 25 lat z powiatu kaliskiego, przebywa w szpitalu w Kaliszu.

Po ostatnich zestawieniach, kiedy dziennie stwierdzano po kilkadziesiąt osób – tylko dziś rano 42 kolejne zakażone osoby, jak o tym pisaliśmy – jeden przypadek zakażenia naprawdę cieszy. Jednak za wcześnie jeszcze na optymizm – jak dowodzą wyniki badań wykonanych na Stanford University w USA, które podał Onet.pl, apogeum pandemii jeszcze przed nami. Ma nadejść 27 kwietnia.

Niestety, są tez i złe wiadomości. W poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 2 osoby z powiatu kaliskiego: 67-letni mężczyzna oraz 84-letni mężczyzna.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 829 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 45 osób zmarło. Natomiast 42 osoby wyzdrowiały.

Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 2500 osób, hospitalizowanych -177 osób, a poddanych izolacji lub kwarantannie jest 15265 osób.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze