Wielkopolska: Jaką trasą przejdzie Marsz Równości w Kaliszu? Jest decyzja!

Marsz Równości 2022 fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

18 września przez Kalisz przejdzie II Kaliski Marsz Równości. Hasłem tegorocznego marszu jest „dumnie przez życie”, a kaliski magistrat już wydał zgodę na jego organizację. W tym roku zmieni się trasa marszu.

Natalia Dolak z Kaliskiego Bank Równości, który jest organizatorem imprezy, wyjaśniła portalowi „Kalisz24 INFO”, że tym razem nie podawali terminu marszu do publicznej wiadomości do czasu złożenia wniosku o wydanie zgody na zgromadzenie publiczne. Chodziło o to, żeby nie było jak w 2019 roku – wówczas termin został podany do ogólnej wiadomości, zanim organizatorzy złożyli wniosek, w efekcie do urzędu miasta złożono około 250 wniosków o zgodę na organizację zgromadzeń. Żadne z nich się nie odbyło, bo chodziło jedynie o zablokowanie Marszu Równości.

Teraz informacja o marszu jest już opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej i organizatorzy ujawnili także trasę marszu. Jest inna niż w roku 2019 i przebiega szerszymi ulicami ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Asfaltowe, szerokie drogi pozwolą też wziąć udział w marszu osobom z niepełnosprawnościami.

Marsz wyruszy sprzed dworca PKP, przejdzie ulicą Dworcową, Górnośląską, Podmiejską do Al. Wojska Polskiego i Serbinowskiej, a dalej ponownie Górnośląską przejdzie do Śródmiejskiej i Złotego Rogu oraz przez Aleję Wolności, a zakończy się na placu Bogusławskiego. Trasa liczy 4 kilometry.