Wielkopolska: Interwencja w płonącym pustostanie. Znów tym samym!

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Kaliscy strażacy ponownie interweniowali w pustostanie przy Al. Wojska Polskiego. Ponownie rozpalono tam ogień – i byli to ci sami bezdomni, co poprzednio. Ale tym razem już potrzebna była pomoc pogotowia ratunkowego.

Jak informuje portal „Kalisz24 INFO”, 14 października około godziny 15.30 przechodnie zauważyli kłęby dymu wydobywające się z budynku, więc wezwali strażaków. Ogień gasiły jednostki JRG1 KM PSP Kalisz, a także OSP Kalisz Dobrzec i OSP Kalisz Sulisławice.

Strażacy weszli w specjalnym wyposażeniu do środka, by sprawdzić, czy w zadymionym pomieszczeniu ktoś jest – i wyprowadzili ze środka… tych samych bezdomnych, których usunęli z pustostanu wczoraj…

Tym razem jednak niezbędne okazało się wezwanie pogotowia ratunkowego, bo obaj mężczyźni podtruli się dymem. Strażacy podali im tlen, a później przekazali ratownikom medycznym.

To była już piąta w ciągu półtora miesiąca interwencja straży pożarnej w tym pustostanie. Regularnie koczują w nim bezdomni, rozpalają ogniska, które strażacy przyjeżdżają gasić. Zazwyczaj – tak jak 13 października – wystarczy wyprowadzić siedzących w dymie, żeby się nie udusili.

Podziel się: