Wielkopolska: Imprezy żołnierzy na ulicach Powidza. Mieszkańcy mają dość

śmigłowiec Apache, lądowanie w Powidzu fot. MON

Blokowanie ulic w mieście, krzyki, bardzo głośna muzyka, alkohol – i tak do rana. Tak imprezują amerykańscy żołnierze w Powidzu, gdy mają czas wolny – film z takiej imprezy opublikowała jedna z mieszkanek w mediach społecznościowych. Mieszkańcy miejscowości mają tego dość.

Jak informuje portal slupca.pl, takie imprezy zdarzają się w Powidzu, odkąd stacjonują tu żołnierze amerykańscy, praktycznie za każdym razem, gdy przyjeżdża nowa grupa żołnierzy. Imprezowicze nie są agresywni wobec miejscowych, ale hałas imprez, głośna muzyka i regularne blokady ulic są bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Na filmie widać też, że młodym Amerykanom nie podoba się, że są nagrywani.

Mieszkańcy podkreślają, że w Powidzu zawsze było wojsko i współpraca między mieszkańcami a armią układała się zawsze dobrze. Owszem, zdarzały się imprezy, ale sporadycznie i nigdy na taką skalę, jak obecnie uskuteczniają to Amerykanie. Dlatego chcieliby, żeby jednak władze wojskowe ukróciły głośne, całonocne imprezy żołnierzy na powidzkich ulicach.

Podziel się: