Wielkopolska: Ekspedientka z zarzutami za sprzedaż alkoholu 15-latce

policja fot. Sławek Wąchała

Ostrowscy policjanci ustalili, gdzie sprzedano alkohol 15-latce, którą została znaleziono w Piaskach Szczygliczce kompletnie pijaną. Dziewczyna miała 4,8 promili alkoholu i w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Przypomnijmy, że 15-latkę znaleziono w ośrodku wypoczynkowym Piaski Szczygliczka 28 czerwca. Była nieprzytomna, w bardzo ciężkim stanie, a w jej organizmie stwierdzono 4,8 promila alkoholu. Dziewczyna przebywa na oddziale intensywnej terapii ostrowskiego szpitala i jej stan nadal jest poważny, ale się poprawia. Została już odłączona od respiratora.

W tym czasie ostrowscy policjanci ustalili, że – jak podaje portal wlkp24.info – dziewczyna nie była w ośrodku sama, ale z czwórką rówieśników i wszyscy pili alkohol, który kupił jeden z nich. Policjanci przesłuchali już wszystkich uczestników tej fatalnej imprezy i skierowali sprawę do sądu rodzinnego.

Policja ustaliła też sklep, w którym młodzi ludzie kupili wódkę. Ekspedientka podejrzana o sprzedaż alkoholu została przesłuchana i usłyszała zarzuty. Jak informują funkcjonariusze – przyznała się do sprzedaży. Grozi jej grzywna, a właścicielowi sklepu – utrata koncesji na sprzedaż wyrobów alkoholowych.

Podziel się: