Wielkopolska: Dwie kolizje pięciu samochodów. Były spore korki!

zderzenie w Stawiszynie fot. OSP Stawiszyn

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 25 w Stawiszynie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, a później kolejnych dwóch. Nikt nie ucierpiał, ale zdarzenie spowodowało spore korki i utrudnienia w ruchu.

Zdarzenie miało miejsce 14 czerwca około godziny 13.10. Jak powiedział portalowi kalisz24.info kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, doszło tam do kolizji trzech samochodów. 40-letnia mieszkanka powiatu tureckiego kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z autem tej samej marki kierowanym przez 51-letnią mieszkankę powiatu kaliskiego. Wskutek uderzenia samochód wypadł ze swojego pasa i uderzył w trzecie auto, stojącą na światłach zgodnie z przepisami hondę.

Na miejsce zdarzenia zostali wezwani strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Kaliszu oraz zastępy z OSP w Stawiszynie i Zbiersku. Ale pomagali już przy dwóch kolizjach, nie jednej.
„Tuż po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce akcji doszło do drugiej kolizji z udziałem samochodu osobowego i samochodu ciężarowego” – informują strażacy z OSP Stawiszyn.

Jak sprawdzili policjanci – wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Sprawczyni zdarzenia otrzymała mandat karny w wysokości 1050 złotych oraz 6 punktów karnych, a policja zatrzymała jej dowód rejestracyjny w związku z powstałymi uszkodzeniami. Dowód musiała także zostawić kierująca z drugiego peugeota, z tego samego powodu.

Podziel się: