Wielkopolska: Dwie kobiety okradły seniorkę z biżuterii i oszczędności

policja fot. Sławek Wąchała

Do 85-letniej mieszkanki Turku zapukały dwie kobiety. Pod pretekstem sprzedaży ubrań weszły do domu – i okradły seniorkę z pieniędzy i biżuterii. Tureccy policjanci apelują do seniorów o rozwagę i ostrożność.

Kradzież miała miejsce 12 lipca. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, kobiety zaoferowały starszej pani sprzedaż ubrań i pod tym pretekstem udało im się wejść do mieszkania. Tam wykorzystując nieuwagę gospodyni dokonały kradzieży pieniędzy i biżuterii, w wyniku czego pokrzywdzona kobieta straciła 4,8 tys. zł.

„Apelujemy do mieszkańców powiatu tureckiego, a zwłaszcza starszych i samotnych o ostrożność i rozwagę” – ostrzegają tureccy policjanci. – „Pod żadnych pozorem nie wpuszczajmy do mieszkań obcych osób. Przestępcy pukając do drzwi przedstawiają się najczęściej jako handlowcy, ale także jako pracownicy różnych instytucji czy fundacji. Gdy zostaną wpuszczeni do domu, próbują odwrócić uwagę domownika i ukraść pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Najlepiej nie korzystajmy z ich usług bądź poprośmy sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń”.

Podziel się: