Wielkopolska: Dwaj piętnastolatkowie podejrzani o brutalne pobicie. „Mogli narazić na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia”

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Złamania twarzoczaszki, krwiaki oraz obrzęki – takie obrażenia odniósł brutalnie pobity 59-letni mężczyzna. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali dwóch piętnastolatków podejrzanych o to pobicie.

Do zdarzenia doszło 29 czerwca w jednym z pustostanów na terenie powiatu kaliskiego. Dwaj nieletni pobili tam 59-letniego mężczyznę.
„Nieletni działając wspólnie i w porozumieniu naprzemiennie uderzali pięściami oraz kopali pokrzywdzonego po całym ciele” – informują kaliscy policjanci – „powodując u niego liczne obrażenia, krwiaki i obrzęki, czym mogli oni również narazić mężczyznę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia”.

Pokrzywdzony z licznymi obrażeniami zgłosił się na oddział ratunkowy kaliskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Policja natomiast zajęła się poszukiwaniami sprawców pobicia. Po zatrzymaniu dwóch piętnastolatków materiały zostały przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kaliszu i to sąd zadecyduje o dalszym losie sprawców pobicia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: