Autostrada A2 fot. Autostrada Wielkopolska

Wielkopolska: Drożej za przejazd autostradą A2. Już od poniedziałku

Dotąd kierowcy pierwszej kategorii płacili 22 złote za przejazd jednego odcinka między Koninem a Nowym Tomyślem. Od 15 lutego zapłacą 23 złote.

Już od 6.00 rano będą obowiązywać nowe stawki na wszystkich trzech 50-kilometrowych odcinkach. Kierowcy kategorii pierwszej (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach) zapłacą za każdy odcinek 23 zł. Kierowcy kategorii drugiej (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami) – 34 zł.

Kierowcy kategorii trzeciej, czyli pojazdów samochodowych o trzech osiach oraz pojazdów samochodowych o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami zapłacą 52 zł.

Kierowcy kategorii czwartej (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami) zapłacą 80 zł, a kategorii piątej (pojazdy ponadnormatywne) – 230 zł.

Bez zmian pozostaną natomiast opłaty za przejazd A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Kierowcy pierwszej kategorii nadal będą płacić za ten odcinek 18 zł.

Spółka Autostrada Wielkopolska tłumaczy wzrost stawek rosnącymi kosztami utrzymania autostrady i wzrostem inflacji, a także kosztami realizacji wieloletniego planu inwestycyjnego spółki.

2.3 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze