Wielkopolska: Drezyna zmiażdżyła samochód osobowy. Wypadek na stacji

pozorowany wypadek fot. PKP PLK4

Drezyna, mimo że jechała z niewielką prędkością, dosłownie zmiażdżyła samochód osobowy stojący na torach. Tak wyglądała symulacja wypadku przygotowana na stacji w Orzechowie przez PKP PLK w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd”.

Symulacja wypadku została zorganizowana na stacji w Orzechowie, miejscowości między Wrześnią a Jarocinem. Boczny tor zagrał rolę przejazdu kolejowo-drogowego. Jechała nim drezyna, która, mimo niewielkich rozmiarów i niewielkiej prędkości niemal zmiażdżyła samochody na torach. To najlepiej pokazało, że w zderzeniu z pociągiem, który jest przecież znacznie większy i szybszy, samochód nie ma żadnych szans.

„Rozpędzony pociąg może mieć drogę hamowania równą nawet 13 boiskom piłkarskim” – podsumowuje PKP PLK. – „Różnica mas pomiędzy składem a samochodem osobowym jest taka, jak między autem a puszką po napoju. Każdy błąd na torach może mieć nieodwracalne skutki, gdyż maszynista nie ma szans wyhamować w ciągu kilku sekund. Pamiętaj – przestrzegaj przepisów i zachowaj rozsądek przed przejazdem”.