Wielkopolska: Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Marszałek Marek Woźniak, Wielkopolskie Centrum Zdrowia dziecka fot. UMWW
25 września rozpoczął się finał siódmej już edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To ogólnopolska akcja mająca na celu promocję projektów realizowanych właśnie przy wsparciu tych środków.

W tym roku wydarzenie ma szczególnych charakter – ze względu na epidemię nie można zwiedzać dofinansowanych miejsc osobiście, dlatego akcja przeniosła się do sieci. Warto spędzić weekend on-line i wirtualnie zajrzeć do każdego zakątka Polski i przekonać się, jak Fundusze Europejskie zmieniają nasze bliższe i dalsze otoczenie.

Akcja została zainaugurowana na budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu.
– Jesteśmy już na etapie, który pozwala powiedzieć, że będzie to piękny, nowoczesny i chyba najnowocześniejszy szpital w Polsce, jeśli chodzi o szpitale pediatryczne – powiedział marszałek Marek Woźniak.

Pokoje dla pacjentów to najwyższy europejski standard. Powstaje tu także pierwszy w Wielkopolsce oddział ratunkowy dedykowany małym pacjentom. Pierwsi z nich będą mogli być przyjęci do centrum pod koniec 2021 roku.

Funduszowe drzwi otworzyła także dziś Fundacja Wzajemnej Pomocy Barka, która organizuje warsztaty z rękodzieła w Pracowni Ładne Rzeczy w Poznaniu. Chętni mogą zajrzeć również do Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. W. Degi w Poznaniu, gdzie realizowany jest projekt dotyczący rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Z kolei w Skansenie Olenderskim w Prusimiu będzie można poznać trochę historii i przenieść się do świata olenderskich osadników, którzy schronili się w XVI wieku w Wielkopolsce. W sobotę 26 września z kolei warto się wirtualnie wybrać do wschodniej części regionu, gdzie będzie można zwiedzić Ratusz w Kaliszu oraz amfiteatr i ogródki jordanowskie w Ostrowie Wielkopolskim.

Na stronie dniotwarte.eu będą transmitowane wszystkie atrakcje z całej Polski. Cała akcja kończy się niedzielę 27 września o godz. 20.30.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich są organizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z urzędami marszałkowskimi wszystkich województw oraz instytucjami wdrażającymi Fundusze Europejskie w Polsce.

UMWW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: