Marszałek Marek Woźniak, Wielkopolskie Centrum Zdrowia dziecka fot. UMWW

Wielkopolska: Dni Otwarte Funduszy Europejskich

25 września rozpoczął się finał siódmej już edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To ogólnopolska akcja mająca na celu promocję projektów realizowanych właśnie przy wsparciu tych środków.

W tym roku wydarzenie ma szczególnych charakter – ze względu na epidemię nie można zwiedzać dofinansowanych miejsc osobiście, dlatego akcja przeniosła się do sieci. Warto spędzić weekend on-line i wirtualnie zajrzeć do każdego zakątka Polski i przekonać się, jak Fundusze Europejskie zmieniają nasze bliższe i dalsze otoczenie.

Akcja została zainaugurowana na budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu.
– Jesteśmy już na etapie, który pozwala powiedzieć, że będzie to piękny, nowoczesny i chyba najnowocześniejszy szpital w Polsce, jeśli chodzi o szpitale pediatryczne – powiedział marszałek Marek Woźniak.

Pokoje dla pacjentów to najwyższy europejski standard. Powstaje tu także pierwszy w Wielkopolsce oddział ratunkowy dedykowany małym pacjentom. Pierwsi z nich będą mogli być przyjęci do centrum pod koniec 2021 roku.

Funduszowe drzwi otworzyła także dziś Fundacja Wzajemnej Pomocy Barka, która organizuje warsztaty z rękodzieła w Pracowni Ładne Rzeczy w Poznaniu. Chętni mogą zajrzeć również do Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. W. Degi w Poznaniu, gdzie realizowany jest projekt dotyczący rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Z kolei w Skansenie Olenderskim w Prusimiu będzie można poznać trochę historii i przenieść się do świata olenderskich osadników, którzy schronili się w XVI wieku w Wielkopolsce. W sobotę 26 września z kolei warto się wirtualnie wybrać do wschodniej części regionu, gdzie będzie można zwiedzić Ratusz w Kaliszu oraz amfiteatr i ogródki jordanowskie w Ostrowie Wielkopolskim.

Na stronie dniotwarte.eu będą transmitowane wszystkie atrakcje z całej Polski. Cała akcja kończy się niedzielę 27 września o godz. 20.30.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich są organizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z urzędami marszałkowskimi wszystkich województw oraz instytucjami wdrażającymi Fundusze Europejskie w Polsce.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze